TM3D226M016LBA
Mfr.Part #
TM3D226M016LBA
Description
CAP TANT 22UF 20% 16V 2917
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Tolerance :
±20%
Height :
2.8mm
Voltage - Rated :
16V
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Capacitance :
22µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Series :
TANTAMOUNT®, TM3
Width :
4.2926mm
Depth :
4.3mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Molded
Radiation Hardening :
No
Length :
7.2898mm
High Reliability
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C