TM3D226M016CBA
Mfr.Part #
TM3D226M016CBA
Description
CAP TANT 22UF 20% 16V 2917
Tantalum Capacitors
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Capacitance :
22µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
2917 (7343 Metric)
Radiation Hardening :
No
Length :
7.2898mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
4.2926mm
Height :
2.8mm
Depth :
4.3mm
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Voltage - Rated :
16V