TM3D226K020HBA
Mfr.Part #
TM3D226K020HBA
Description
CAP TANT 22UF 10% 20V 2917
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
2.8mm
Manufacturer Size Code :
D
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Depth :
4.3mm
Number of Terminations :
2
Mount :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Rated DC :
20V
Packing Method :
TR, 7 INCH
Tolerance :
±10%
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Capacitance :
22µF
Published :
Length :
7.3mm