TM3D226K020CBA
Mfr.Part #
TM3D226K020CBA
Description
CAP TANT 22UF 10% 20V 2917
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Ripple Current :
460mA
Pbfree Code :
yes
Height :
2.8mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Packing Method :
TR, 7 INCH
ECCN Code :
EAR99
Dissipation Factor :
6 %
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
20V
Tolerance :
±10%
Depth :
4.3mm
Weight :
670.01263mg
Type :
Molded
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Number of Terminations :
2
14 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Length :
7.3mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
High Reliability
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Capacitance :
22µF