TM3D226K016LBA
Mfr.Part #
TM3D226K016LBA
Description
CAP TANT 22UF 10% 16V 2917
2917 (7343 Metric)
Max Operating Temperature :
125°C
Depth :
4.3mm
Capacitance :
22µF
Width :
4.2926mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
7.2898mm
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±10%
Published :
Height :
2.8mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Voltage - Rated :
16V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm