TM3D226K016EBA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TM3D226K016EBA
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 22UF 10% 16V 2917
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Voltage - Rated :
16V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
4.2926mm
Feature :
High Reliability
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Series :
TANTAMOUNT®, TM3
Height :
2.8mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Type :
Molded
Capacitance :
22µF
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
14 Weeks
Length :
7.2898mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Bulk
Mount :
Surface Mount
Manufacturer Size Code :
D
Tolerance :
±10%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Mounting Type :
Surface Mount
Depth :
4.3mm