TM3D157M6R3EBA
Mfr.Part #
TM3D157M6R3EBA
Description
CAP TANT 150UF 20% 6.3V 2917
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
7.2898mm
Voltage - Rated :
6.3V
Min Operating Temperature :
-55°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Depth :
4.3mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
4.2926mm
Height :
2.8mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Tolerance :
±20%
Capacitance :
150µF