TM3D157M004EBA
Mfr.Part #
TM3D157M004EBA
Description
CAP TANT 150UF 20% 4V 2917
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Max Operating Temperature :
125°C
Height :
2.8mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
4V
Length :
7.2898mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±20%
Capacitance :
150µF
Width :
4.2926mm
Depth :
4.3mm