TM3D157K6R3EBA
Mfr.Part #
TM3D157K6R3EBA
Description
CAP TANT 150UF 10% 6.3V 2917
Voltage - Rated :
6.3V
Tolerance :
±10%
Published :
Width :
4.2926mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
7.2898mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Max Operating Temperature :
125°C
Depth :
4.3mm
Capacitance :
150µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Height :
2.8mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm