TM3D107M6R3CBA
Mfr.Part #
TM3D107M6R3CBA
Description
CAP TANT 100UF 20% 6.3V 2917
Capacitance :
100μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
7.2898mm
Depth :
4.3mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Radiation Hardening :
No
Height :
2.8mm
Voltage - Rated :
6.3V
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Tolerance :
±20%
Width :
4.2926mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
140mOhm
Max Operating Temperature :
125°C