TM3D107M016CBA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TM3D107M016CBA
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 100UF 20% 16V 2917
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Manufacturer Size Code :
D
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Capacitance :
100μF
Tolerance :
±20%
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Feature :
High Reliability
Factory Lead Time :
14 Weeks
Depth :
4.3mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
7.2898mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Width :
4.2926mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
TANTAMOUNT®, TM3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
Molded
Height :
2.8mm
Mount :
Surface Mount
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated :
16V