TM3D107M010LBA
Mfr.Part #
TM3D107M010LBA
Description
CAP TANT 100UF 20% 10V 2917
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
100μF
Tolerance :
±20%
Length :
7.2898mm
Height :
2.8mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Depth :
4.3mm
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Width :
4.2926mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
10V