T55Z227M010C0025
Mfr.Part #
T55Z227M010C0025
Manufacturer
Vishay Polytech
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
T55Z227M010C0025
Manufacturer :
Vishay Polytech
Type :
Resistance (coil) :
70Ω
Length :
19mm
Width :
15.5mm
Lead Spacing :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25mOhm @ 100kHz
Brand :
RoHS-compliant :
yes
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Max. pick-up voltage :
7.5V dc
Voltage - Rated :
10 V
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Tradename :
vPolyTan
Product Status :
Active
Nominal voltage (details) :
5V dc
Dim :
(L x W x H) 19 x 15.5 x 16 mm
Manufacturer Size Code :
Z
Coil nominal voltage :
5V dc
Min. pick-up voltage :
3.7V DC
Maximum Operating Temperature :
+ 105 C
Size / Dimension :
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Features :
GENERAL PURPOSE
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);
Min. temperature :
-40°C
Tolerance :
20 %
Product Category :
Tantalum Capacitors - Polymer
Content :
1pc(s)
Leakage Current :
220 uA
ESR :
25 mOhms
Max. temperature :
+85°C
Switching current (max.) :
10A
Series :
T55
RoHS :
Details
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Switching voltage (max.) :
250V AC
Height :
16mm
Packaging :
MouseReel
Lifetime @ Temp. :
Termination Style :
SMD/SMT
Ripple Current :
2.73 A
Product :
Tantalum Organic Polymer Low ESR
Vishay
Capacitance :
220 uF