T55Z107M016C0050
Mfr.Part #
T55Z107M016C0050
Manufacturer
Vishay / Sprague
Description
CAP TANT POLY 100UF 16V 2917
Stock
454
In Stock :
454
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Feature :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Capacitance :
100μF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Tolerance :
±20%
Series :
vPolyTan™ T55
Type :
Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50mOhm @ 100kHz
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Voltage - Rated :
16V