T55Z336M025C0050
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
T55Z336M025C0050
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT POLY 33UF 25V 2917
Stock
790
In Stock :
790
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Series :
vPolyTan™ T55
Feature :
GENERAL PURPOSE
Type :
Molded
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Manufacturer Size Code :
Z
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
33μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50mOhm @ 100kHz
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm