T55Z337M004C0025
Mfr.Part #
T55Z337M004C0025
Manufacturer
Vishay / Sprague
Description
CAP TANT POLY 330UF 4V 2917
Stock
800
In Stock :
800
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Voltage - Rated :
4V
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Tolerance :
±20%
Capacitance :
330µF
Feature :
GENERAL PURPOSE
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25mOhm @ 100kHz
Manufacturer Size Code :
Z
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Series :
vPolyTan™ T55
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm