T55Z107M010C0025
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
T55Z107M010C0025
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT POLY 100UF 10V 2917
Stock
748
In Stock :
748
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
Series :
vPolyTan™ T55
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25mOhm @ 100kHz
Voltage - Rated :
10V
Capacitance :
100μF
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Type :
Molded
Feature :
GENERAL PURPOSE
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Manufacturer Size Code :
Z
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm