T55Z227M004C0018
Mfr.Part #
T55Z227M004C0018
Manufacturer
Vishay Polytech
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
T55Z227M004C0018
Manufacturer :
Vishay Polytech
ESR (Equivalent Series Resistance) :
18mOhm @ 100kHz
Size / Dimension :
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Tradename :
vPolyTan
Length :
7.3 mm
Ripple Current :
3.22 A
Tolerance :
20 %
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Type :
High Performance Molded Case Capacitors
Leakage Current :
88 uA
ESR :
18 mOhms
Package :
Tape and Reel (TR)
Packaging :
MouseReel
Height :
1.8 mm
Features :
GENERAL PURPOSE
Series :
T55
Product Status :
Active
Maximum Operating Temperature :
+ 105 C
Mounting Type :
Surface Mount
Termination Style :
SMD/SMT
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Product :
Tantalum Organic Polymer Low ESR
Capacitance :
220 uF
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Voltage - Rated :
4 V
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Manufacturer Size Code :
Z
Ratings :
Lead Spacing :
RoHS :
Details
Width :
4.3 mm