T55D477M6R3C0008
Mfr.Part #
T55D477M6R3C0008
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT POLY 470UF 6.3V 2917
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
Type :
Molded
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Feature :
GENERAL PURPOSE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
470µF
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
8mOhm @ 100kHz
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Voltage - Rated :
6.3V