RW1S0BAR015J
Mfr.Part #
RW1S0BAR015J
Description
RES 0.015 OHM 5% 1W J LEAD
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Resistance :
15mOhm
Construction :
Pedestal Mount
Factory Lead Time :
20 Weeks
Size / Dimension :
0.246Lx0.136W 6.25mmx3.45mm
Voltage - Rated DC :
50V
Voltage - Rated :
50V
Lead Free :
Contains Lead
Packaging :
Bulk
Height Seated (Max) :
0.141 3.58mm
Power Rating :
1W
Tolerance :
±5%
Height :
3.45mm
Temperature Coefficient :
90 ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Datasheets
RW1S0BAR015J
Ohmite RW1S0BAR015J
FIXED RESISTOR RW Series, Wirewound, 15mOhm, ±5%, -55°C~150°C