RW1S0BA150RFE
Mfr.Part #
RW1S0BA150RFE
Package / Case
2515 J-Lead
Description
RES 150 OHM 1% 1W 2515
Stock
61
In Stock :
61
Temperature Coefficient :
±90ppm/°C
Features :
Size / Dimension :
0.246" L x 0.136" W (6.25mm x 3.45mm)
Tolerance :
±1%
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
2515
Failure Rate :
Package / Case :
2515 J-Lead
Power (Watts) :
1W
Ratings :
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Resistance :
150 Ohms
Package :
Height - Seated (Max) :
0.141" (3.58mm)
Datasheets
RW1S0BA150RFE
Ohmite RW1S0BA150RFE
RW Series, Wirewound, 150 Ohms, 1W, ±1%, -55°C ~ 150°C