RW1S0BA100RF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RW1S0BA100RF
Manufacturer
Ohmite
Package / Case
2515 J-Lead
Datasheet
Download
Description
RES 100 OHM 1% 1W 2515
Stock
51
In Stock :
51
Manufacturer :
Ohmite
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Size / Dimension :
0.246" L x 0.136" W (6.25mm x 3.45mm)
Temperature Coefficient :
±90ppm/°C
Series :
RW
Supplier Device Package :
2515
Height - Seated (Max) :
0.141" (3.58mm)
Product Status :
Active
Features :
Composition :
Wirewound
Package / Case :
2515 J-Lead
Resistance :
100 Ohms
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Tolerance :
±1%
Package :
Bulk
Failure Rate :
Number of Terminations :
2
Ratings :
Datasheets
RW1S0BA100RF
Ohmite RW1S0BA100RF
RW Series, Wirewound, 100 Ohms, 1W, ±1%, -55°C ~ 150°C