RW1S0BA34R8J
Mfr.Part #
RW1S0BA34R8J
Package / Case
2515 J-Lead
Description
RES 34.8 OHM 5% 1W 2515
Stock
3
In Stock :
3
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Product Status :
Active
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±90ppm/°C
Size / Dimension :
0.246" L x 0.136" W (6.25mm x 3.45mm)
Supplier Device Package :
2515
Features :
Resistance :
34.8 Ohms
Ratings :
Tolerance :
±5%
Package / Case :
2515 J-Lead
Failure Rate :
Series :
RW
Package :
Bulk
Height - Seated (Max) :
0.141" (3.58mm)
Datasheets
RW1S0BA34R8J
Ohmite RW1S0BA34R8J
RW Series, Wirewound, 34.8 Ohms, 1W, ±5%, -55°C ~ 150°C