RW1S0BA2R10FE
Mfr.Part #
RW1S0BA2R10FE
Package / Case
2515 J-Lead
Description
RES 2.1 OHM 1% 1W 2515
Stock
36
In Stock :
36
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.246" L x 0.136" W (6.25mm x 3.45mm)
Package / Case :
2515 J-Lead
Wirewound
Supplier Device Package :
2515
Failure Rate :
Power (Watts) :
1W
Product Status :
Active
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package :
Bulk
Resistance :
2.1 Ohms
Features :
Ratings :
Tolerance :
±1%
Height - Seated (Max) :
0.141" (3.58mm)
Datasheets
RW1S0BA2R10FE
Ohmite RW1S0BA2R10FE
RW Series, Wirewound, 2.1 Ohms, 1W, ±1%, -55°C ~ 150°C