ROX5002M50FKF5P
Mfr.Part #
ROX5002M50FKF5P
Description
RES 2.5M OHM 1% 22.4W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Power (Watts) :
22.4W
Resistance :
2.5mOhms
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.310Diax5.050L 7.87mmx128.27mm
Datasheets
ROX5002M50FKF5P
Vishay / Dale ROX5002M50FKF5P
2.5MOhms, 22.4W, Metal Oxide Film,