ROX50020M0FNF5T
Mfr.Part #
ROX50020M0FNF5T
Description
RES 20M OHM 1% 16W AXIAL
Tolerance :
±1%
Resistance :
20mOhms
Power (Watts) :
16W
Size / Dimension :
0.310Diax5.050L 7.87mmx128.27mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Package / Case :
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Metal Oxide Film
Published :
Datasheets
ROX50020M0FNF5T
Vishay / Dale ROX50020M0FNF5T
20MOhms, 16W, Metal Oxide Film,