ROX50020M0FKF5T
Mfr.Part #
ROX50020M0FKF5T
Description
RES 20M OHM 1% 16W AXIAL
Through Hole Resistors
Published :
Voltage - Rated DC :
37.5kV
Resistance :
20mOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.310Diax5.050L 7.87mmx128.27mm
Power (Watts) :
16W
Number of Terminations :
2
Length :
137.67mm
Mount :
Through Hole
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Diameter :
8.38mm
Supplier Device Package :
Axial
Max Operating Temperature :
230°C
Power Rating :
16W
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Datasheets
ROX50020M0FKF5T
Vishay / Dale ROX50020M0FKF5T
Through Hole 20MOhms, 16W, Metal Oxide Film,