ROX50020K0KNF5
Mfr.Part #
ROX50020K0KNF5
Description
RES 20K OHM 10% 16W AXIAL
Resistance :
20kOhms
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Power (Watts) :
16W
Size / Dimension :
0.310Diax5.050L 7.87mmx128.27mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Datasheets
ROX50020K0KNF5
Vishay / Dale ROX50020K0KNF5
20kOhms, 16W, Metal Oxide Film,