ROX50020K0FKF5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ROX50020K0FKF5
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 20K OHM 1% 16W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Feature :
Flame Proof, High Voltage, Safety
Series :
ROX
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Composition :
Metal Oxide Film
Published :
Package / Case :
Axial
Supplier Device Package :
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
13 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
16W
Resistance :
20kOhms
Size / Dimension :
0.310Diax5.050L 7.87mmx128.27mm
Datasheets
ROX50020K0FKF5
Vishay / Dale ROX50020K0FKF5
20kOhms, 16W, Metal Oxide Film,