ROX5001M50FHF5
Mfr.Part #
ROX5001M50FHF5
Description
RES 1.5M OHM 1% 16W AXIAL
Resistance :
1.5MOhms
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.310Diax5.050L 7.87mmx128.27mm
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Datasheets
ROX5001M50FHF5
Vishay / Dale ROX5001M50FHF5
1.5MOhms, 16W, Metal Oxide Film,