ROX40075M0KNF5
Mfr.Part #
ROX40075M0KNF5
Description
RES 75M OHM 10% 16.8W AXIAL
Resistance :
75mOhms
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Power (Watts) :
16.8W
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Datasheets
ROX40075M0KNF5
Vishay / Dale ROX40075M0KNF5
75MOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,