ROX400100MGHF5
Mfr.Part #
ROX400100MGHF5
Description
RES 100M OHM 2% 16.8W AXIAL
Through Hole Resistors
Published :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
16.8W
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Tolerance :
±2%
Resistance :
100mOhms
Datasheets
ROX400100MGHF5
Vishay / Dale ROX400100MGHF5
100MOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,