ROX400100KFKEM
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ROX400100KFKEM
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 100K OHM 1% 16.8W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Number of Terminations :
2
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Series :
ROX
Composition :
Metal Oxide Film
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Package / Case :
Axial
Resistance :
100kOhms
Supplier Device Package :
Feature :
Flame Proof, High Voltage, Safety
Power (Watts) :
16.8W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
13 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
ROX400100KFKEM
Vishay / Dale ROX400100KFKEM
100kOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,