ROX400100KJNEM
Mfr.Part #
ROX400100KJNEM
Description
RES 100K OHM 5% 16.8W AXIAL
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
16.8W
Supplier Device Package :
Published :
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Resistance :
100kOhms
Datasheets
ROX400100KJNEM
Vishay / Dale ROX400100KJNEM
100kOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,