ROX40010K0FHF5
Mfr.Part #
ROX40010K0FHF5
Description
RES 10K OHM 1% 16.8W AXIAL
Tolerance :
±1%
Resistance :
10kOhms
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
16.8W
Datasheets
ROX40010K0FHF5
Vishay / Dale ROX40010K0FHF5
10kOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,