ROX400100MFNF5
Mfr.Part #
ROX400100MFNF5
Description
RES 100M OHM 1% 16.8W AXIAL
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
16.8W
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Published :
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Resistance :
100mOhms
Datasheets
ROX400100MFNF5
Vishay / Dale ROX400100MFNF5
100MOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,