ROX400100MFKF5S
Mfr.Part #
ROX400100MFKF5S
Description
RES 100M OHM 1% 16.8W AXIAL
Resistance :
100mOhms
Power (Watts) :
16.8W
2
Published :
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
ROX400100MFKF5S
Vishay / Dale ROX400100MFKF5S
100MOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,