ROX400100MFKF5
Mfr.Part #
ROX400100MFKF5
Description
RES 100M OHM 1% 12W AXIAL
Through Hole Resistors
Diameter :
8.38mm
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Power (Watts) :
12W
Package / Case :
Axial
Power Rating :
12W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
ROHS3 Compliant
Length :
10.87mm
Resistance :
100mOhms
Termination :
Feature :
Flame Proof, High Voltage, Safety
Max Operating Temperature :
180°C
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Voltage - Rated :
30kV
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
ROX400100MFKF5
Vishay / Dale ROX400100MFKF5
100MOhms, 12W, Metal Oxide Film,