ROX40075M0FKF5
Mfr.Part #
ROX40075M0FKF5
Description
RES 75M OHM 1% 16.8W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Resistance :
75mOhms
Power (Watts) :
16.8W
Published :
Tolerance :
±1%
Datasheets
ROX40075M0FKF5
Vishay / Dale ROX40075M0FKF5
75MOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,