ROX400750MFKF5
Mfr.Part #
ROX400750MFKF5
Description
RES 750M OHM 1% 16.8W AXIAL
Power (Watts) :
16.8W
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Published :
Resistance :
750mOhms
Datasheets
ROX400750MFKF5
Vishay / Dale ROX400750MFKF5
750MOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,