ROX4006M20JNF5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ROX4006M20JNF5
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 6.2M OHM 5% 16.8W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Number of Terminations :
2
Packaging :
Bulk
Package / Case :
Axial
Factory Lead Time :
13 Weeks
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Composition :
Metal Oxide Film
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±5%
Published :
Supplier Device Package :
Series :
ROX
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Power (Watts) :
16.8W
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Feature :
Flame Proof, High Voltage, Safety
Resistance :
6.2MOhms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Datasheets
ROX4006M20JNF5
Vishay / Dale ROX4006M20JNF5
6.2MOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,