ROX400600MFHF5
Mfr.Part #
ROX400600MFHF5
Description
RES 600M OHM 1% 16.8W AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Supplier Device Package :
Axial
Power (Watts) :
16.8W
Tolerance :
±1%
Resistance :
600mOhms
Datasheets
ROX400600MFHF5
Vishay / Dale ROX400600MFHF5
600MOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,