ROX40050M0KNF5
Mfr.Part #
ROX40050M0KNF5
Description
RES 50M OHM 10% 16.8W AXIAL
Through Hole Resistors
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
50MOhms
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Feature :
Flame Proof, High Voltage, Safety
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
230°C
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
13 Weeks
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Power Rating :
12W
Power (Watts) :
16.8W
Mount :
Through Hole
Datasheets
ROX40050M0KNF5
Vishay / Dale ROX40050M0KNF5
Through Hole 50MOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,