ROX40050M0FHEM
Mfr.Part #
ROX40050M0FHEM
Description
RES 50M OHM 1% 16.8W AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Resistance :
50mOhm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Power (Watts) :
16.8W
Datasheets
ROX40050M0FHEM
Vishay / Dale ROX40050M0FHEM
50MOhm, 16.8W, Metal Oxide Film,