ROX400500MGHF5
Mfr.Part #
ROX400500MGHF5
Description
RES 500M OHM 2% 16.8W AXIAL
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Power (Watts) :
16.8W
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Supplier Device Package :
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
500mOhms
Datasheets
ROX400500MGHF5
Vishay / Dale ROX400500MGHF5
500MOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,