ROX400500MFNF5T
Mfr.Part #
ROX400500MFNF5T
Description
RES 500M OHM 1% 16.8W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Resistance :
500mOhms
Power (Watts) :
16.8W
Tolerance :
±1%
Composition :
Metal Oxide Film
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Datasheets
ROX400500MFNF5T
Vishay / Dale ROX400500MFNF5T
500MOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,