ROX400500MFKF5
Mfr.Part #
ROX400500MFKF5
Description
RES 500M OHM 1% 16.8W AXIAL
Through Hole Resistors
Harwin
Failure Rate :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Product :
Spacers
Power (Watts) :
16.8W
Supplier Device Package :
Axial
Series :
Vivern
RoHS :
Details
Package / Case :
Height - Seated (Max) :
Product Type :
Standoffs, Spacers and Supports
Number of Terminations :
2
Features :
Flame Proof, High Voltage, Safety
Resistance :
500 MOhms
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.310 Dia x 4.050 L (7.87mm x 102.87mm)
Subcategory :
Hardware
Brand :
Harwin
Product Category :
Standoffs and Spacers
Operating Temperature :
-55°C ~ 230°C
Datasheets
ROX400500MFKF5
Vishay / Dale ROX400500MFKF5
500 MOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,