ROX400500MFHEM
Mfr.Part #
ROX400500MFHEM
Description
RES 500M OHM 1% 16.8W AXIAL
Power (Watts) :
16.8W
Resistance :
500mOhms
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Datasheets
ROX400500MFHEM
Vishay / Dale ROX400500MFHEM
500MOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,