ROX4004M00FNF5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ROX4004M00FNF5
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 4M OHM 1% 16.8W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Number of Terminations :
2
Resistance :
4mOhms
Feature :
Flame Proof, High Voltage, Safety
Power (Watts) :
16.8W
Package / Case :
Axial
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Composition :
Metal Oxide Film
Supplier Device Package :
Series :
ROX
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
13 Weeks
Datasheets
ROX4004M00FNF5
Vishay / Dale ROX4004M00FNF5
4MOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,