ROX40048M0FHF5P
Mfr.Part #
ROX40048M0FHF5P
Description
RES 48M OHM 1% 16.8W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
48mOhms
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Power (Watts) :
16.8W
Datasheets
ROX40048M0FHF5P
Vishay / Dale ROX40048M0FHF5P
48MOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,